• Kontrast strony

Światowy Dzień Walki z Nowotworami Krwi obchodzony 28 maja był doskonałą okazją do rozmów na temat krwiodawstwa i transfuzji krwi. Aby na samych rozmowach nie spocząć, uczestnicy grajewskiego Hufca postanowili podzielić się własną krwią i wzięli udział w honorowym krwiodawstwie zorganizowanym przy okazji Festynu Ochotniczej Straży Pożarnej w Grajewie.

Inicjatywa pod hasłem „Podaruj życie” została poprzedzona akcją promocyjno–informacyjną, dzięki czemu młodzież dowiedziała się, że oddawanie krwi nie wiąże się z żadnym ryzykiem, jest bezpieczne i nie stanowi zagrożenia dla naszego zdrowia. Celem zajęć wychowawczych było również podniesienie świadomości młodych ludzi na temat znaczenia krwiodawstwa, tym bardziej, że krew jest lekiem, którego nie da się zastąpić żadnym innym. Niezbędna jest w wielu stanach zagrożenia życia, jak również w leczeniu niedokrwistości towarzyszącej wielu chorobom, w tym również nowotworowym.

Krew jest najcenniejszym darem, jaki możemy ofiarować drugiemu człowiekowi, dlatego Hufiec Pracy w Grajewie cyklicznie włącza się w tego typu akcje.

hpg_podarujzycie_31052022_01
hpg_podarujzycie_31052022_02
hpg_podarujzycie_31052022_03
hpg_podarujzycie_31052022_04
hpg_podarujzycie_31052022_05
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5

Autor tekstu: Magdalena Sawicka – komendant Hufca Pracy w Grajewie
Autor zdjęć: Anita Suchodolska – wychowawca Hufca Pracy w Grajewie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.