pdptr

dkba1

Młodzież z Hufca Pracy w Grajewie z inicjatywy Rady Młodzieży i Klubu Aktywnych regularnie bierze udział w akcjach krwiodawstwa. Uczestnicy, którzy zebrali się pod Urzędem Miasta, gdzie parkował krwiobus, to uczniowie Branżowej Szkoły Nr 1 w Wojewodzinie, którzy wraz z Hufcem Pracy oddawali krew już kilkukrotnie. W tym miesiącu uczestnicy również odpowiedzieli na apel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku, w którym stan magazynowy krwi przez pandemię jest w bardzo złym stanie.

Propagowano ideę oddawania krwi jako bezinteresowny gest ratujący zdrowie i życie chorych, dla których często krew jest jedynym lekarstwem, ale także krwiodawstwo jako sposób na spędzenie wolnego czasu w ramach akcji #podlaskaoffline. Młodzież uświadomiła sobie, że krwiodawstwo niesie za sobą nie tylko pozytywne skutki dla ludzi jej potrzebujących, ale też dla samych dawców, którzy odrywając się na parę godzin od social mediów mogą zrobić coś dobrego i realnie pomóc innym.

Pomimo, iż uczestnicy spędzili kilka godzin w niesprzyjających warunkach pogodowych czekając na swoją kolej, żaden z nich nie stracił dobrego humoru, mając świadomość, jak ważny jest ten gest. Jesteśmy dumni, że pomimo tak trudnego czasu jak pandemia, nasza młodzież z Hufca Pracy w Grajewie zdecydowała się wesprzeć akcję honorowego krwiodawstwa.

rpt  hpgrajewo oddajkrewpodzielsiezyciem 09022021 3  hpgrajewo oddajkrewpodzielsiezyciem 09022021 4

Autor tekstu: Magdalena Sawicka – Komendant Hufca Pracy w Grajewie
Autor zdjęć: Magdalena Laska – wychowawca Hufca Pracy w Grajewie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.