Powrót do szkoły po wielu miesiącach nauki zdalnej dla wielu uczniów był trudnym momentem, gdyż wymagał na nowo przełamania barier i dystansów powstałych podczas pandemicznej rzeczywistości. Kadra Hufca Pracy w Grajewie jako antidotum na długi okres izolacji społecznej i ograniczania bliskich kontaktów interpersonalnych zaproponowała imprezę rekreacyjno-sportową pod hasłem „Na integrację zawsze jest czas!”

Dnia 15 czerwca 2021 roku uczestnicy Hufca Pracy w Grajewie korzystając z pięknej i słonecznej pogody spędzili przyjemnie czas przy ognisku, prowadząc rozmowy głównie na temat planów wakacyjnych. Impreza mimo, że łatwa do zorganizowania, niosła za sobą wielki cel do zrealizowania – pokazanie młodzieży, że siła jest w grupie, a im więcej czasu poświęcimy na rozmowę i bycie uważnym na potrzeby innych osób, tym większe jest nasze poczucie przynależności do danej grupy społecznej. Realne wspieranie się i możliwość liczenia na siebie w konkretnych sytuacjach oraz kryzysach życiowych jest nieprzecenione, o czym młodzież nie raz już się przekonała. Podczas rozmów wszyscy zgodnie przyznali, że dla zachowania zdrowia psychicznego i fizycznego jest ważne, by posiadać bogatą sieć bliskich relacji społecznych – nie w Internecie, nie przez czat i komunikator, ale spotykając się twarzą w twarz, w czasie rzeczywistym.

hpg_ognisko_16062021_01
hpg_ognisko_16062021_02
hpg_ognisko_16062021_03
hpg_ognisko_16062021_04
Previous Next Play Pause
1 2 3 4

Autor tekstu: Magdalena Sawicka – komendant Hufca Pracy w Grajewie
Autorzy zdjęć: Magdalena Sawicka – komendant Hufca Pracy w Grajewie, Magdalena Laska – młodszy wychowawca Hufca Pracy w Grajewie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.