• Kontrast strony
Grajewo: Kręgle – sport dla każdego

Kręgle są doskonałą formą spędzania wolnego czasu i cieszą się dużą popularnością, wśród osób w różnym wieku. Jest to gra, w której każdy ma szansę zostać zwycięzcą, nie liczy się tu siła i kondycja fizyczna, a pewna ręka i celne oko. Młodzież uczy się nie tylko zdrowej rywalizacji, ale i cierpliwości i wytrwałości.

Uczestnicy wraz z wychowawcą wybrali się do grajewskiego klubu bowlingowego, by sprawdzić się w tej grze. Podzielono się na dwie grupy i rozpoczęła się drużynowa rywalizacja. Był to czas nie tylko sportowych potyczek, ale również doskonała okazja do zacieśniania koleżeńskich relacji, lepszego poznania się i prowadzenia ciekawych rozmów. W grze nie było zwycięzców ani przegranych, gdyż pod koniec rozgrywek najlepsi pomagali tym, którzy w kręgle grali po raz pierwszy, udzielając im wskazówek i wsparcia. Jak powiedział jeden z uczestników: „Nie sądziłem, że kręgle mogą dostarczyć tyle emocji!” – młodzież przekonała się, że wbrew pozorom kręgle nie są łatwym sportem, ale za to bardzo wciągającym i absorbującym.

Dzięki tego rodzaju wyjściom uczestnicy mają możliwość poznania sposobów aktywnego spędzania wolnego czasu, rozbudzane są zainteresowania sportowo-rekreacyjne i upowszechniane zasady uczciwej rywalizacji.

hpg_kregle_26052022_01
hpg_kregle_26052022_02
hpg_kregle_26052022_03
hpg_kregle_26052022_04
hpg_kregle_26052022_05
hpg_kregle_26052022_06
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6

Autor tekstu i zdjęć: Magdalena Laska – wychowawca Hufca Pracy w Grajewie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.