Już od pierwszych dni grudnia w Hufcu Pracy w Grajewie gości świąteczny nastrój. W piątek 3 grudnia panował szczególny klimat za sprawą Spotkania Mikołajkowego z uczestnikami Hufca. Młodzież chętnie tworzyła ozdoby bożonarodzeniowe, tj. stroiki, zimowe słoje, bombki oraz kartki świąteczne. Wymieniając się pomysłami na łączenie różnych materiałów powstawały piękne i niepowtarzalne prace.

Podczas spotkania toczyły się rozmowy na temat tradycji, które są kultywowane w polskich domach. Okazało się, że w zależności od rodzinnych tradycji, prezent mikołajkowy młodzież wkłada do buta, skarpety lub pod poduszkę. Uzupełnieniem spotkania był słodki poczęstunek i gorąca herbata. Spotkanie upłynęło w miłej i ciepłej atmosferze. Ozdoby wykonane podczas spotkania trafią nie tylko do domów ich twórców. Większość zostanie przekazana instruktorom praktycznej nauki zawodu.

hpg_mikolajki_07122021_01
hpg_mikolajki_07122021_02
hpg_mikolajki_07122021_03
Previous Next Play Pause
1 2 3

Autor tekstu: Anita Suchodolska – młodszy wychowawca Hufca Pracy w Grajewie
Autorzy zdjęć: Anita Suchodolska, Magdalena Laska – młodsi wychowawcy Hufca Pracy w Grajewie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.