Grajewo: Hufcowe malowanki

Dnia 16 września 2023 r. w miejscowości Kapice odbył się XIV Bieg Rolnika. Organizatorem imprezy był wójt gminy Grajewo — Stanisław Szleter oraz Klub Sportowy „Maratonka". To wydarzenie, które przyciąga zarówno rodziny, jak i mieszkańców miast, aby celebrować rolnictwo i wspólnie spędzić czas na świeżym powietrzu. W tym roku dodatkową atrakcją, która cieszyła szczególnie dzieci była inicjatywa Hufca Pracy w Grajewie.

Impreza rozpoczęła się tradycyjnie od „Biegu Rolnika”, w którym brali udział dzieci i dorośli. Po zakończonym biegu dedykowanym dla najmłodszych dzieci miały czas na zabawę. Jednym z największych „hitów” była strefa malowania buzi, robienia warkoczyków i tatuaży prowadzona przez uczestniczki Hufca Pracy. Nasza młodzież z ogromnym zaangażowaniem przekształcała dziecięce twarze w postacie z ich marzeń oraz dekorowała im włosy i ręce. Wszystkie dzieła były niezwykle kolorowe i pełne szczegółów, a twarze malowanych dzieci lśniły uśmiechami. Przygotowana atrakcja była nie tylko świetną zabawą dla najmłodszych, ale także okazją do nauki i rozwoju umiejętności interpersonalnych naszych uczestniczek. Inicjatywa w ramach „Biegu Rolnika” to doskonały przykład wspólnotowego zaangażowania i tworzenia pozytywnych wspomnień. To także dowód, że młodzież jest aktywna i chętna do pomagania w społeczności, co wpływa pozytywnie na rozwijanie odpowiedzialności społecznej wśród młodych ludzi.

Grajewo: Hufcowe malowanki  Grajewo: Hufcowe malowanki  Grajewo: Hufcowe malowanki  Grajewo: Hufcowe malowanki

Autor tekstu i zdjęć: Anita Suchodolska – wychowawca w Hufcu Pracy w Grajewie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.