Fryzjerki z klas III Branżowej Szkoły 1 w Wojewodzinie – uczestniczki Hufca Pracy w Grajewie – wraz z fryzjerką Angeliką Dąbrowską udały się w dniu 20 października 2021 roku do Środowiskowego Domu Samopomocy w Grajewie „Pomocna dłoń”, by przeprowadzić metamorfozy na głowach jego podopiecznych. Inicjatywa bezdyskusyjnie okazała się ogromnym sukcesem. Efekty cięć, modelowania i farbowania przerosły najśmielsze oczekiwania podopiecznych, a osób chętnych do skorzystania z usług fryzjerek okazało się blisko dwukrotnie więcej, niż pierwotnie się zgłosiło. Każda osoba schodząca z foteli dziewcząt dawała innym dowód talentu i umiejętności adeptów fryzjerstwa, co przyniosło dużo satysfakcji uczestniczkom hufca.

Inicjatywa przyniosła korzyść i radość nie tylko podopiecznym Domu Samopomocy, ale i przyszłym fryzjerkom, które miały okazję zweryfikować swoje dotychczasowe umiejętności, sprawdzić się sam na sam w bezpośredniej pracy z klientem, a także skorzystać z rad i przypatrzeć się pracy innej, doświadczonej fryzjerki. Nie jest to pierwsza i na pewno nie ostatnia inicjatywa na rzecz domowników Domu Samopomocy „Pomocna dłoń”. Hufiec Pracy w Grajewie pragnie podziękować Angelice – absolwentce Hufca Pracy w Grajewie – która od momentu zakończenia pobytu w OHP 7 lat temu z powodzeniem prowadzi własny salon fryzjerski – za poświęcony czas, zaangażowanie i aktywną postawę społeczną, która stanowi wzór dla uczestniczek.

hpg_fryzura_221021_01
hpg_fryzura_221021_02
hpg_fryzura_221021_03
hpg_fryzura_221021_04
hpg_fryzura_221021_05
hpg_fryzura_221021_06
hpg_fryzura_221021_07
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7

Autor tekstu i zdjęć: Magdalena Laska – wychowawca Hufca Pracy w Grajewie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.