• Kontrast strony
Grajewo: Flaga Rzeczypospolitej Polskiej dla „Tygrysków”

Maj jest miesiącem szczególnym w historii Polski. To czas ważnych świąt, czyli 1 maj – Święto Pracy inaczej nazywane Międzynarodowym Dniem Solidarności Ludzi Pracy, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, które obchodzimy 2 maja i Święto Konstytucji, które przypada 3 maja. Uczestnicy Hufca Pracy w Grajewie jak co roku włączyli się w celebrowanie dziedzictwa kulturowego.

Młodzież miłość do swojej Ojczyzny rozbudzała wykonując flagi Polski, które przekazała dzieciom z grupy „Tygryski” z oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 1 w Grajewie. Nie zabrakło rozmów o polskich symbolach narodowych i szacunku do nich. Na koniec spotkania wychowawca grupy Iwona Sasiela podziękowała młodzieży za pomoc w kształtowaniu uczucia miłości i przywiązania do ojczystego kraju. Dzięki inicjatywie uczestnicy pokazali, dumę z tego, że są Polakami a „Tygryskom” pomogli łatwiej przyswoić wiedzę o ważnych wydarzeniach z historii Ojczyzny.

hpg_dzienflagi_12052022_01
hpg_dzienflagi_12052022_02
hpg_dzienflagi_12052022_03
hpg_dzienflagi_12052022_04
Previous Next Play Pause
1 2 3 4

Autor tekstu: Anita Suchodolska – wychowawca Hufca Pracy w Grajewie
Zdjęcia: pracownik Szkoły Podstawowej nr 1 w Grajewie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.