Po długotrwałej nauce przy komputerze oraz biernej aktywności fizycznej Hufiec Pracy w Grajewie postanowił zaktywizować uczestników poprzez spędzenie czerwcowych chwil na zajęciach sportowych. Przedsięwzięcia odbyły się w dwóch terminach w Zespole Szkół w Wojewodzinie.

Dziewczęta korzystały z pięknej pogody wykonując ćwiczenia o umiarkowanej intensywności, zaś chłopcy wybrali salę gimnastyczną, wykonując ogólnorozwojowe ćwiczenia mające na celu poprawę sprawności fizycznej i rozwój zdolności motorycznych. Zmotywowanie uczestników do aktywności tuż przed końcem roku szkolnego i obecnych wysokich temperaturach nie było łatwe, ale cel został osiągnięty. Uczestnicy potwierdzili, że aktywne spędzanie wolnego czasu sprawia dużo radości, tylko czasami brakuje na to motywacji. Wychowawca zachęcał młodzież do zdrowego stylu życia, również podczas zbliżających się wakacji i szukania w sobie wewnętrznego motywatora.

hpg_zajeciasport_22062021_01
hpg_zajeciasport_22062021_02
hpg_zajeciasport_22062021_03
hpg_zajeciasport_22062021_04
Previous Next Play Pause
1 2 3 4

Autor tekstu i zdjęć: Anita Suchodolska – młodszy wychowawca Hufca Pracy w Grajewie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.