• Kontrast strony

Bieg Tropem Wilczym organizowany jest na terenie całego kraju co roku 1 marca w Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W związku z panującą sytuacją epidemiczną w tym roku część wydarzeń związanych z obchodami odbyło się 15 sierpnia 2021 r.

W Grajewie uroczystość oficjalnie rozpoczął Burmistrz Miasta – Dariusz Latarowski – wspólnie z Posłem na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej – Jarosławem Zielińskim. Uczestnicy Hufca Pracy po wysłuchaniu krótkiej prelekcji dotyczącej historii biegu przebiegli symboliczny dystans 1963 metrów. Długość trasy jest odwołaniem do roku, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak „Lalka”. Bieg miał charakter rekreacyjny – nie ważna była rywalizacja czy czas, w jakim pokonało się trasę, ale wspólne oddanie hołdu Żołnierzom Wyklętym.

hpg_biegpamieci_17082021_01
hpg_biegpamieci_17082021_02
hpg_biegpamieci_17082021_03
Previous Next Play Pause
1 2 3

Autor tekstu i zdjęć: Magdalena Laska – młodszy wychowawca Hufca Pracy w Grajewie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.