pdptr

dkba1

Uczniowie kończący naukę w Szkole Podstawowej im. Anastazji Milewskiej w Lipsku obecnie zastanawiają się jak zaplanować swoją karierę edukacyjno-zawodową, borykają się z problemem wyboru dalszej drogi, kierunku kształcenia. Prawie codziennie zadają sobie pytanie – Co dalej?

W dniu 12 kwietnia doradczyni zawodowa z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej, by pomóc w rozwiązaniu wyżej wymienionych dylematów przeprowadziła zajęcia on-line za pośrednictwem aplikacji Claasroom meet.google, dla młodzieży z VIII klasy.

W trakcie zajęć uczniowie poznali czynniki trafnego wyboru zawodu, które warto jest obecnie przeanalizować. Doradczyni przedstawiła prezentację gdzie szukać informacji, by dowiedzieć się jak najwięcej o wybranym zawodzie i szkole. Ponadto zapoznała z aktualną ofertą edukacyjno-zawodową szkół w rejonie, głównie powiatu augustowskiego.

Autor tekstu: Teresa Gładyszewska – doradca zawodowy Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Suwałkach
Autor zdjęć: Urszula Rytwińska – pośrednik pracy Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Suwałkach

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.