pdptr

dkba1

17 marca 2021 roku grupa uczestników z Hufca Pracy w Białymstoku w ramach realizacji inicjatywy „Życzenia dla Seniora” odwiedziła Dom Pomocy Społecznej w Białymstoku. Aktywni z hufca przekazali na ręce pani dyrektor i przedstawicieli mieszkańców placówki własnoręcznie wykonane prace o tematyce Świąt Wielkanocnych. Wśród przekazanych rękodzieł znalazły się głównie pocztówki z życzeniami ale nie zabrakło też stroików i palm Wielkanocnych wykonanych w ramach wojewódzkiej inicjatywy „ Podlaski Zakątek – tu żyje się BIO”, pod hasłem „Bio artysta nie kupuje”.

Z przekazanych prac powstaną kąciki świąteczne na świetlicach placówki, natomiast pocztówki  zostaną wręczone mieszkańcom z życzeniami świątecznymi od młodzieży z hufca. Po wizycie w Dom Pomocy Społecznej w Białymstoku, uczestnicy hufca stwierdzili, że był to wyjątkowy dzień, który zwrócił uwagę nie tylko na seniorów ale także na konieczność ich integracji z całym środowiskiem, szczególnie przy okazji święta.

hpbialystok seniorzy 18032021 02 hpbialystok seniorzy 18032021 03 hpbialystok seniorzy 18032021 04 hpbialystok seniorzy 18032021 05

Autor tekstu: Katarzyna Kruszewska – wychowawca Hufca Pracy w Białymstoku
Zdjęcia: Eliza Staszkiewicz – specjalista ds. kształcenia i programów edukacyjnych Podlaskiej WK OHP

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.