• Kontrast strony

W czasie wakacji do doradców zawodowych Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Białymstoku zgłaszają się osoby ze środowiska lokalnego potrzebujące wsparcia w zakresie planowania kariery. Uczestniczą one w zajęciach indywidualnych odbywających się w siedzibie Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Białymstoku.

W trakcie rozmów doradczych młodzież wykonuje testy i ćwiczenia, dzięki którym określa swoje zainteresowania i elementy predyspozycji zawodowych. Ma też możliwość skorzystania z najnowszych zasobów informacyjnych dotyczących m.in. opisów zawodów, oferty edukacyjnej, zasad rekrutacji oraz rankingów szkół. Doradcy zawodowi udzielają również praktycznych wskazówek przydatnych w przygotowaniach do wyboru szkoły i zawodu.

Mamy nadzieję, że udział w spotkaniach z doradcami zawodowymi przyczyni się do dokonywania przez młodzież świadomych wyborów edukacyjno–zawodowych, które w przyszłości przyniosą satysfakcję i poczucie samorealizacji.

Autor tekstu: Małgorzata Neczyperowicz – doradca zawodowy Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Białymstoku
Zdjęcia: Beata Milewska – pośrednik pracy / asystent EURES Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Białymstoku

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.