• Kontrast strony

Na terenie miasta Białystok organizowana jest kampania „Czysty Białystok – 2021”. Jest ona lokalną akcją promującą ochronę środowiska, której celem jest budowanie świadomości proekologicznej wśród młodzieży oraz zachęcenie do podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska. W inicjatywie tej wzięli także udział uczestnicy Hufca Pracy w Białymstoku wraz z wychowawcą jednostki i nauczycielami z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 5 w Białymstoku. W ramach akcji wszyscy razem porządkowali tereny zielone zbierając śmieci zalegające w pobliskim lesie na Osiedlu Dziesięciny.

Przyłączenie się do akcji w znacznym stopniu poszerzyło świadomość ekologiczną młodzieży i pokazało ogrom problemu, na który na co dzień raczej nie zwracamy uwagi. Promując tego typu przedsięwzięcia kadra i podopieczni hufca apelują do całego społeczeństwa a szczególnie do dzieci i młodzieży o poświęcenie uwagi i troski dla środowiska naturalnego, aby  zmniejszyć ilość wytwarzanych tworzyw sztucznych, które później często zalegają miejsca nie przeznaczone do ich składowania. Dzięki takim inicjatywom można przyczynić się do poprawy czystości i jakości lokalnego otoczenia oraz być bardziej odpowiedzialnymi konsumentami.

hpb_czystybialystok_14092021_01
hpb_czystybialystok_14092021_02
hpb_czystybialystok_14092021_03
hpb_czystybialystok_14092021_04
hpb_czystybialystok_14092021_05
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5

Autor tekstu i zdjęć: Dorota Engman – wychowawca Hufca Pracy w Białymstoku

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.