pdptr

dkba1

W środę, 26 maja, obchodzimy jedno z najbardziej znanych oraz najpiękniejszych świąt – Dzień Matki. Mama to synonim miłości i dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia, przywiązania, przyjaźni i wiary w to wszystko, co piękne i szlachetne. Jest to również bardzo ważny dzień w kalendarzu uczestników Hufca Pracy w Białymstoku.

Zgodnie ze zwyczajem wszyscy z okazji tego szczególnego święta obdarowują swoje mamy kwiatami, laurkami czy słodyczami. Młodzież jednostki, aby przypomnieć innym, że „Jest jedna miłość, która nie liczy na wzajemność, nie szczędzi ofiar, płacze a przebacza, odepchnięta wraca – to miłość macierzyńska" (Józef Ignacy Kraszewski) własnoręcznie przygotowała przepiękne plakaty zachęcające do celebrowania tego dnia i podziękowania swoim mamom za miłość, wychowanie i cierpliwość. Plakaty zostały umieszczone w widocznym miejscu w szkole. Dzięki temu przedsięwzięciu nikt nie zapomni o swojej mamie i całym sercem wyrazi jej szczególną wdzięczność w dniu 26 maja.

  smart  smart

Autor tekstu i zdjęć: Dorota Engman – wychowawca Hufca Pracy w Białymstoku

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.