pdptr

dkba1

Dzień Bezpiecznego Internetu, który przypada w tym roku w dniu 9 lutego, to inicjatywa Komisji Europejskiej, która ma na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Święto jest obchodzone w 45 krajach na świecie. W naszym kraju Dzień Bezpiecznego Internetu organizowany jest przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę oraz NASK - instytut odpowiedzialny za realizację programu „Safer Internet” w Polsce.

Z tej to okazji uczestnicy hufca wykonali plakat informacyjny, który zamieszczony został na Facebooku hufca oraz w świetlicy, popularyzując wiedzę na temat bezpieczeństwa informatycznego. W trakcie zajęć online z wychowawcami odbyły się pogadanki w grupach wychowawczych poruszające temat bezpieczeństwa w sieci.
Dzień Bezpiecznego Internetu to idealna okazja, aby przypomnieć zarówno młodszym, jak i starszym internautom o podstawowych zasadach korzystania z sieci.

hpbialystok dzienbezpiecznegointernetu 10022021 2  hpbialystok dzienbezpiecznegointernetu 10022021 3

Autor tekstu i zdjęć: Katarzyna Kruszewska – wychowawca Hufca Pracy w Białymstoku

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.