• Kontrast strony

W dniu 28 września 2021 roku Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Białymstoku uczestniczyło w VIII edycji Targów Pracy dla Osób z Niepełnosprawnościami. Organizatorem targów była Fundacja Aktywizacja, której ideą przewodnią jest wsparcie osób niepełnosprawnych na lokalnym rynku pracy oraz promocja najbardziej przedsiębiorczych firm tworzących dla nich nowe miejsca pracy, jak również promocja instytucji współpracujących z Fundacją.

Podczas wydarzenia pracownik Centrum udzielała szczegółowych informacji na temat aktualnych ofert pracy krótkoterminowej i stałej dostępnych w Młodzieżowym Biurze Pracy oraz pośrednictwa pracy za granicą w sieci EURES, prowadzonego przez Ochotnicze Hufce Pracy. Zorganizowane przedsięwzięcie umożliwiło osobom, które na co dzień borykają się z ograniczeniami w związku z niepełnosprawnością, zapoznanie się z działalnością lokalnych przedsiębiorców pod kątem perspektyw zatrudnieniowych, wymaganiami i oczekiwaniami od kandydatów ubiegających się o pracę, poznanie procedur rekrutacyjnych, jak również bezpośredni kontakt z instytucjami lokalnego rynku pracy wokół których koncentruje się życie społeczne.

ceipmb targi 28092021 02

Autor tekstu: Beata Milewska – pośrednik pracy / asystent EURES Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Białymstoku
Zdjęcia: Agnieszka Kruszewska – doradca EURES Podlaskiej Wojewódzkiej Komendy OHP

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.