Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych. Jest to niezwykły czas zadumy i refleksji. Pamiętajmy więc w tym szczególnym dniu o grobach naszych bliskich zmarłych. Dzień Wszystkich Świętych jest świętem szczególnie obchodzonym, mocno zakorzenionym w polskiej tradycji.

27-go października 2021 roku uczestnicy Hufca Pracy w Augustowie wraz z wychowawcą odwiedzili pobliski cmentarz w ramach inicjatywy zewnętrznej Rady Młodzieży „Pamięć nigdy nie gaśnie – porządkowanie grobów zapomnianych”. Wszyscy uczestniczy bardzo zaangażowali się w działanie prospołeczne. Po zakończeniu prac uczestnicy zapalili symboliczny znicz na grobie. Tym gestem uczczono pamięć tych, których już nie ma wśród nas. Inicjatywy takie jak ta, uświadamiają młodzieży, że warto czasem zatrzymać się na krótką chwilę i poświęcić czas na zadumę i modlitwę. Nie bądźmy obojętni wobec opuszczonych grobów – zapalmy na nich znicze.

HP Augustów porządkowanie grobów

Autor tekstu: Ewelina Romanowska – wychowawca Hufca Pracy w Augustowie
Autor zdjęć: Martyna Wasilewska – stażystka Hufca Pracy w Augustowie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.