W Hufcu Pracy w Augustowie trwa rekrutacja dotycząca wyjazdu na staż zawodowy do Niemiec. Uczestnicy Hufca uczący się w Augustowskim Centrum Edukacyjnym wzięli udział w rozmowach rekrutacyjnych, które miały na celu wyłonienie chętnych osób na wyjazd. Staż realizowany jest w ramach projektu „Inwestycja w przyszłość – zagraniczne staże zawodowe młodych kucharzy, stolarzy i murarzy w Niemczech” w ramach Programu Erasmus+.

Podczas spotkania młodzież zapoznała się z ogólnymi informacjami dotyczącymi projektu. Uczestnicy zostali poinformowani o zadaniach, jakie będą musieli zrealizować podczas jego trwania. Do obowiązków osób biorących udział w projekcie należało będzie m.in. odbycie kursu językowego. Głównym celem projektu jest zwiększenie u uczestników z Hufca Pracy w Augustowie umiejętności zawodowych poprzez odbycie w Niemczech dwutygodniowego stażu zagranicznego w zawodzie kucharz/cukiernik. Wyjazd stanowił będzie również doskonałą okazję do poznania innych kultur, zintegrowania się z rówieśnikami z innych krajów europejskich.

hpa staze 23112021 02

Autor tekstu: Ewelina Romanowska – młodszy wychowawca Hufca Pracy w Augustowie
Autor zdjęcia: Jacek Nejfeld – starszy wychowawca Hufca Pracy w Augustowie
Autor plakatu: Adam Czumiłowicz – specjalista ds. programów międzynarodowych Podlaskiej Wojewódzkiej Komendy OHP

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.