pdptr

dkba1

Piątek, dziewiętnastego dnia lutego, to był bardzo ekspresyjny dzień. Do siedziby Hufca Pracy zawitała młodzież pragnąca miło spędzić swój wolny czas. Padło wiele propozycji, wygrała jednak abstrakcja, czyli zajęcia plastyczne.

Zajęcia miały na celu zmotywowania młodzieży do podejmowania wyzwań i wyrabiania wrażliwości na piękno oraz do samodzielności. Wychowawcy Ewa Fabiańska i Justyna Jabłońska podając hasło: co dzisiaj czuję, jaki nasz nastrój, pragnęły aby młodzież przez dobór koloru, co nie jest łatwe, wyraziła swoje emocje. Nie obyło się bez chwili zwątpienie i dyskusji: jak to zrobić, czy ja to umiem, potrafię itp. Pomoc wychowawców przerodziła się w zabawę z farbą i okazała się bardzo ekscytująca i relaksacyjna wykorzystując wyobraźnię. Mamy nadzieję, iż wspólnie spędzony czas i praca zaowocują w dalszych krokach artystycznych i pozwolą młodzieży na rozwinięcie swojej wyobraźni oraz odkrycia ukrytych talentów.

Wykonane przez młodzież arcydzieła ozdobią ścianę świetlicy Hufca Pracy w oczekiwaniu na kolejne prace.

hpzambrow artystycznyzambrow 22022021 2  hpzambrow artystycznyzambrow 22022021 3

hpzambrow artystycznyzambrow 22022021 1

Autor tekstu i zdjęć: Justyna Jabłońska – wychowawca Hufca Pracy w Zambrowie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.