W Zespole Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu oraz w Szkole Branżowej I st. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2024/2025 dla młodzieży przemyskiego 9-13 Hufca Pracy.
Odprawiona została Msza św., która dała młodzieży ważny przekaz podsumowując rok szkolny. Następnie podczas uroczystości żegnaliśmy uczestników Branżowej Szkoły I stopnia, a w szczególnie tegorocznych absolwentów. Uczestników przybyłych na uroczystość zakończenia roku szkolnego powitali dyrekcja, wychowawcy klas oraz kadra hufca. Ważnym wydarzeniem była uroczystość wręczenia Złotych Aniołów – wyróżnień w kategoriach tj. osobowość społeczna, sportowa, fryzjerska, kulinarna teatralna, muzyczna oraz intelektualna, przyznanych uczestniczkom przemyskiego hufca przez Wielką Kapitułę Złotych Aniołów. Uroczystość odbyła się w klimacie "gali oskarowej" i była okazją do wyróżnień i podziękowań dla dziewcząt, które angażowały się w życie szkoły, pracę nad sobą i pomoc innym w mijającym roku szkolnym. Wspaniała oprawa wizualna i niesamowita atmosfera zagwarantowały dobrą zabawę dla nauczycieli, wychowawców, rodziców i opiekunów. Wychowawcy podziękowali młodzieży za włożony wysiłek w zdobywanie wiedzy i umiejętności zawodowych, a także zaangażowanie i aktywność w swoich działaniach na rzecz hufca. Uczniowie ze swojej strony skierowali słowa uznania do kadry hufca za ich codzienny trud i pomoc, a szczególnie podziękowali nauczycielom, którzy włożyli wiele serca w to, aby uczestnicy mogli zdobyć wykształcenie i realizować swoje życiowe cele. Większość absolwentów hufca zamierza kontynuować naukę w Liceum dla Dorosłych.
Wszystkim wychowankom i absolwentom przemyskiego hufca życzymy udanych, bezpiecznych i pełnych przygód wakacji.


Tekst: Joanna Żaczek - St. wych 9-13 HP w Przemyślu
Zdjęcia: Henryk Szczepanowicz - St. wychowawca 9-13 HP w Przemyślu, Wioletta Pszonak - Komendant 9-13 HP w Przemyślu