23 kwietnia Jasło stało się miejscem spotkań młodzieży, pracodawców, uczelni, szkół oraz instytucji rynku pracy podczas Jasielskich Targów Pracy, Edukacji i Przedsiębiorczości. Wydarzenie przyciągnęło uczniów, studentów oraz osoby poszukujące nowych możliwości zawodowych.

Wśród wystawców znalazło się Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży z Krosna. Stoisko instytucji było reprezentowane przez Pana Dariusza Przytułę – Zastępcę Komendanta Podkarpackiej Wojewódzkiej Komendy OHP w Rzeszowie oraz Pana Dariusza Paczosę – Dyrektora CEiPM w Krośnie, a także kadrę rozwoju zawodowego.

Uczestnicy targów mogli zapoznać się z ofertami pracy, wymaganiami pracodawców oraz wziąć udział w konsultacjach CV Point i warsztatach rozwijających kompetencje zawodowe, m.in. z zakresu LinkedIn i zarządzania czasem.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się również informacje dotyczące bezpiecznego zatrudnienia w kraju i za granicą, projektu „Młodzi na Plus” oraz możliwości szkoleń i kursów zawodowych. Promowana kampania EURES – Europejskie Dni Pracy (EJD) pokazała, że rynek pracy ma dziś wymiar międzynarodowy.
Jasielskie targi potwierdziły, że planowanie kariery to nie tylko poszukiwanie pracy, ale świadome budowanie przyszłości zawodowej.
Udział Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży z Krosna w targach stanowił cenną okazję do promocji oferty wsparcia dla młodych ludzi oraz bezpośredniego kontaktu z osobami wchodzącymi na rynek pracy. Wydarzenie sprzyjało wymianie doświadczeń, zdobywaniu praktycznej wiedzy oraz inspirowało uczestników do aktywnego planowania swojej ścieżki zawodowej.
Autor tekstu: Edyta Wilusz – Starszy doradca ds. zatrudnienia
Autorzy zdjęć: Dariusz Paczosa – Dyrektor CEiPM OHP w Krośnie, Edyta Wilusz – Starszy doradca ds. zatrudnienia, Aneta Więch – Starszy doradca zawodowy