W Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Oleśnie odbyły się kolejne zajęcia realizowane w ramach projektu „Razem dla bezpieczeństwa – młodzież i seniorzy” nr 2025-3-PL01-ESC30-SOL-000370726, prowadzonego w ramach Programu Europejski Korpus Solidarności, finansowanego przez Unię Europejską. Tematem spotkania było bezpieczeństwo osobiste oraz reagowanie w sytuacjach zagrożenia. Uczestnicy rozmawiali o sposobach unikania niebezpiecznych sytuacji w przestrzeni publicznej, a także uczyli się, jak prawidłowo reagować podczas podtopienia, omdlenia, zasłabnięcia czy zatrucia tlenkiem węgla. Zajęcia miały na celu zwiększenie świadomości i poczucia bezpieczeństwa zarówno wśród młodzieży, jak i seniorów, a także rozwijanie umiejętności udzielania pomocy w nagłych sytuacjach. Znajomość zasad bezpieczeństwa oraz umiejętność reagowania w sytuacjach zagrożenia są niezwykle ważne zarówno dla młodzieży, jak i osób dorosłych. Odpowiedzialne zachowanie, szybka reakcja i podstawowa wiedza z zakresu pierwszej pomocy mogą pomóc uniknąć tragedii i zwiększyć bezpieczeństwo nasze oraz innych osób.
Aneta Wiatr - Żyta







