Znamy już zwycięzców jubileuszowej XXV edycji Wojewódzkiego etapu konkursu pn. „Aktywność – dobry wybór 2026”. Celem tego przedsięwzięcia jest rozwijanie prospołecznej aktywności młodzieży oraz jej zaangażowania w sprawy ważne dla rówieśników, społeczności lokalnych i środowiska naturalnego.
W tym roku zgłoszono 19 inicjatyw w trzech kategoriach:
- kat A – inicjatywa jednorazowa – 9 zgłoszeń,
- kat B – inicjatywa cykliczna – 4 zgłoszenia,
- kat C – inicjatywa na rzecz środowiska naturalnego – 6 zgłoszeń.
Komisja konkursowa dokonała oceny zgłoszeń konkursowych i uznała za najlepsze:
- kat A – „Akcja Ewakuacja” z HP w Głubczycach,
- kat B – „Kalendarz Dobrych Spotkań - Pokolenia Razem” z OSiW w Namysłowie,
- kat C – „Małe stworzenia - wielkie znaczenie” z HP w Opolu.



Laureaci poszczególnych kategorii zostali nagrodzeni przez Wojewódzkiego Komendanta OHP oraz ponownie zawalczą o wygraną w konkursie na szczeblu ogólnopolskim. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zachęcamy naszą młodzież do podejmowania nowych, ciekawych inicjatyw!
Monika Jakubiec