Wiosenne kwiaty wypełniły wnętrze bocheńskiego hufca. 29 kwietnia uczestnicy sadzili i przycinali kwiaty oraz tworzyli barwne kompozycje, które długo będą cieszyć oko.
Pogoda nie rozpieszcza, a oczekiwanie na ciepłą, słoneczną wiosnę się dłuży, dlatego uczestnicy Hufca Pracy w Bochni postanowili zorganizować warsztaty ogrodnicze. Z dostępnych roślin, kamyków, kolorowych donic i słojów wyczarowali piękne aranżacje, wkładając w to mnóstwo serca i energii. Podczas zajęć rozmawiano o tym jak dużą rolę pełnią rośliny i tereny zielone w budowaniu dobrego samopoczucia. Opowiedziano jak kontakt z roślinami potrafi działać terapeutycznie, relaksować, rozładowywać emocje. Przebywanie wśród zieleni uspakaja układ nerwowy, likwiduje napięcie, zmniejsza liczbę oddechów, w taki sposób się relaksujemy. – Warto inwestować w kwiaty i rośliny, ustawiać je w swoim domu czy miejscu pracy, sprzyja to dobremu samopoczuciu - powiedziała Nikola uczestniczka warsztatów.

Fot. 1-2 Uczestnicy w trakcie warsztatów

Fot. 3 Efekty pracy
Tekst i zdjęcia – Halina Markowska Mikulska