W krakowskim Hufcu Pracy przy al. Skrzyneckiego zakończył się kolejny etap projektu „Lepszy start z OHP” nr FEMP.06.02-IP.02-0466/24, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.
Zakończone dnia 19 września warsztaty komunikacji interpersonalnej poprowadziła Pani Renata Idzik – psycholog i psychotraumatolog z Centrum Rozwoju i Psychoedukacji MODI. Profesjonalnie zrealizowane zajęcia miały zróżnicowany charakter. Oprócz wykładów zawierały ćwiczenia indywidualne i grupowe, scenki rodzajowe, moderowane dyskusje, studia konkretnych przypadków oraz elementy gier symulacyjnych. W efekcie młodzież niezależnie od zdobytej wiedzy mogła ją szybko wykorzystać w praktyce. Zakres merytoryczny zagadnienia kompetencji społecznych dotyczył między innymi komunikacji werbalnej i mowy ciała, aktywnego słuchania, udzielania i przyjmowania informacji zwrotnej oraz barier w komunikacji. Szkolenie zakończył trening komunikacji w różnych sytuacjach życiowych. Na podkreślenie zasługiwało duże zaangażowanie i aktywny udział uczestników w ww. przedsięwzięciu. Niewątpliwie uzyskane i poświadczone certyfikatem kompetencje będą dla uczestników istotnym wsparciem zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym.


Fot. 1-3 Uczestnicy podczas zajęć
Tekst – Krzysztof Milewski
Zdjęcia – Renata Idzik (osoba prowadząca zajęcia)
