flaga Ukrainy
  • Kontrast strony

W krakowskim Hufcu Pracy przy al. Skrzyneckiego zakończył się kolejny etap projektu „Lepszy start z OHP” nr FEMP.06.02-IP.02-0466/24, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.

Zakończone dnia 19 września warsztaty komunikacji interpersonalnej poprowadziła Pani Renata Idzik – psycholog i psychotraumatolog z Centrum Rozwoju i Psychoedukacji MODI. Profesjonalnie zrealizowane zajęcia miały zróżnicowany charakter. Oprócz wykładów zawierały ćwiczenia indywidualne i grupowe, scenki rodzajowe, moderowane dyskusje, studia konkretnych przypadków oraz elementy gier symulacyjnych. W efekcie młodzież niezależnie od zdobytej wiedzy mogła ją szybko wykorzystać w praktyce. Zakres merytoryczny zagadnienia kompetencji społecznych dotyczył między innymi komunikacji werbalnej i mowy ciała, aktywnego słuchania, udzielania i przyjmowania informacji zwrotnej oraz barier w komunikacji. Szkolenie zakończył trening komunikacji w różnych sytuacjach życiowych. Na podkreślenie zasługiwało duże zaangażowanie i aktywny udział uczestników w ww. przedsięwzięciu. Niewątpliwie uzyskane i poświadczone certyfikatem kompetencje będą dla uczestników istotnym wsparciem zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym.

fot.2a

fot.3a

Fot. 1-3 Uczestnicy podczas zajęć

Tekst –  Krzysztof Milewski

Zdjęcia – Renata Idzik (osoba prowadząca zajęcia)

logoUE

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.