flaga Ukrainy
  • Kontrast strony

Fot. 1 Prezentacja roślinności do kącika relaksu

29 kwietnia w 6-5 Hufcu Pracy w Krakowie odbyły się warsztaty ekologiczne, zorganizowane w ramach inicjatywy Ogólnopolskiej Kapituły Samorządności Młodzieży OHP pn. „Zielony kącik relaksu”. Wydarzenie miało na celu aktywne zaangażowanie się w działanie na rzecz ochrony środowiska oraz poprawy jakości wspólnej przestrzeni.

Warsztaty zostały podzielone na dwa główne segmenty. W pierwszej części młodzież uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych dotyczących segregacji odpadów, recyklingu oraz upcyklingu. Omówiono również negatywne sutki zanieczyszczania środowiska, podkreślając znaczenie codziennych, proekologicznych wyborów. Druga część spotkania miała charakter praktyczny i kreatywny. Uczestnicy wspólnie zaplanowali oraz rozpoczęli tworzenie „zielonego kącika” – przestrzeni sprzyjającej odpoczynkowi, wyciszeniu i integracji. Dzięki pracy zespołowej młodzież miała możliwość rozwijania umiejętności współpracy, poczucia odpowiedzialności oraz sprawczości, natomiast działania oparte na kontakcie z naturą sprzyjały redukcji stresu, poprawie koncentracji oraz budowaniu pozytywnej atmosfery.

Warsztaty ekologiczne w nowohuckim hufcu to kolejny krok w kierunku kształtowania postaw proekologicznych oraz dbałości o wspólne otoczenie. Zaangażowanie uczestników pokazuje, że młodzież chętnie podejmuje inicjatywy, które mają realny wpływ na ich najbliższe środowisko.

Fot. 2

Fot. 2 Uczestniczki przygotowujące rośliny do sadzenia

Fot. 3

Fot. 3 Porządkowanie ogródka przy Hufcu

Tekst – Ilona Michalska

Zdjęcia – Ewa Rak

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.