flaga Ukrainy
  • Kontrast strony

Uczestnicy Hufca Pracy w Skomielnej Białej będący uczniami Szkoły Branżowej nr 1 w Rabce-Zdroju w dniu 17 września uczcili pamięć poległych i pomordowanych we wrześniu 1939 roku.

Przedstawiciele Rady Młodzieży w 86. rocznicę napaści wojsk radzieckich na Polskę udali się na spacer w Rabce- Zdroju by pod pomnikiem poległych i pomordowanych żołnierzy i ludności cywilnej zapalić znicza. W ciszy i spokoju wysłuchali informacji przekazanej przez wychowawcę o tym tragicznym dniu, które miało miejsce 17 września 1939 roku, kiedy to wojska radzieckie na mocy tajnego paktu Ribbentrop-Mołotow łamiąc postanowienia traktu o nieagresji napadły na Polskę, dokonując mordu i zniszczeń na państwie polskim. Uczestnicy poznali historię pomnika, który znajduje się w Rabce-Zdrój w Hołdzie Żołnierzom Poległym i Pomordowanym za Ojczyznę na latach 1939, oraz Żołnierzom z Rabki-Zdroju walczącym w II wojnie światowej u boku gen. Stanisława Maczka.

Fot.1 Uczestniczki podczas zapalania znicza pod pomnikiem

Tekst – Marta Augustyn

Zdjęcia – Dorota Krawontka

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.