flaga Ukrainy
  • Kontrast strony

20 kwietnia w Narodowym Muzeum Techniki w Warszawie odbyło się uroczyste rozdanie nagród dla laureatów konkursu „Normalizacja i ja”, organizowanego przez Polski Komitet Normalizacyjny, którego tematem przewodnim było hasło „Aktywni z normami”. Polegał on na przygotowaniu prac ukazujących znaczenie norm w codziennym życiu, szczególnie w kontekście bezpieczeństwa w sporcie i rekreacji.

Jury konkursowe postanowiło docenić młodych ludzi z małopolskich jednostek. Spore sukcesy odnieśli uczestnicy z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Nowym Sączu. Praca Sabiny Gardoń zajęła II miejsce w kategorii „plakat”. Przedstawiał on graficzne ujęcie norm obowiązujących w sferze sportu i rekreacji. Esej Kamila Kowalika, poświęcony znaczeniu normalizacji w codziennej aktywności sportowej i rekreacyjnej, uzyskał wyróżnienie w kategorii „praca pisemna”. Natomiast w kategorii „film” pierwsze miejsce zajęli młodzi ludzie z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Lanckoronie – Maksymilian ŁysieńJakub Kwak. Nagrodę w ich imieniu odebrała Pani Kamila Łopata – wychowawca z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Lanckoronie.

Po uroczystym rozdaniu nagród uczestnicy zwiedzili Narodowe Muzeum Techniki. Zapoznali się z ekspozycjami prezentującymi rozwój techniki, a także mieli okazję wysłuchać inspirującego wykładu dyrektora muzeum – Pana Mirosława Zientarzewskiego na temat historii techniki i jej znaczeniu w kształtowaniu się współczesności. 

Dzięki udziałowi w konkursie młodzi ludzie mieli okazję poszerzyć wiedzę normalizacyjną, zaprezentować własną kreatywność w zakresie normalizacji w różnych dziedzinach życia, a w szczególności w działaniach związanych z bezpiecznym sportem i rekreacją.

Nagrodzone prace można zobaczyć na oficjalnej stronie PKN, pod linkiem: https://www.pkn.pl/edukacja/konkursy-i-wydarzenia/ogolnopolski-konkurs-normalizacja-i-ja/final-xiv-konkursu

Fot. 1 Laureaci konkursu z dyplomami

 

fot2

Fot. 2 Sabina Gardoń i Kamil Kowalik na tle Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie

 

fot3

Fot. 3 Uroczyste wręczenie nagrody. Od lewej: Zastępca Prezes PKN, Pani Teresa Sosnowska, mł. wychowawca OSiW w Nowym Sączu, Pani Łucja Wardęga, uczestniczka OSiW w Nowym Sączu, Sabina Gardoń oraz Prezes Polskiego Komitetu Normalizacyjnego, Pani Ewa Zielińska

 

fot4

Fot. 4 Uroczyste wręczenie wyróżnienia. Od lewej: Prezes Polskiego Komitetu Normalizacyjnego, Pani Ewa Zielińska, mł. wychowawca OSiW w Nowym Sączu, Pani Łucja Wardęga, uczestnik OSiW w Nowym Sączu, Kamil Kowalik, Zastępca Prezes PKN, Pani Teresa Sosnowska

 

fot5

Fot. 5 Uczestnicy podczas zwiedzania Narodowego Muzeum Techniki

 

fot6

Fot. 6 Uczestnicy oglądający ekspozycję

Tekst i zdjęcia – Łucja Wardęga

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.