flaga Ukrainy
  • Kontrast strony

Fot.1 Uczestnicy podczas zajęcia w ogrodzie sensorycznym

Pogłębienie wiadomości na temat środowiska społecznego i przyrodniczego, ze szczególnym zwróceniem uwagi na potrzeby ludzi oraz na to, co nam daje Ziemia, jest podstawowym założeniem realizowanego programu Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Trzebini.

6 maja podczas warsztatów w ogrodzie sensorycznym młodzież dokonała analizy związków i zależności panujących w świecie przyrody. Zweryfikowała przyczyny skażania środowiska przez człowieka oraz opracowała podstawowe zasady jego ochrony: jak dbać o Ziemię. Młodzi ludzie podali konkretne przykłady ochrony przyrody, a nawet je przedstawili w formie scenek rodzajowych ukazujących działania redukujące negatywny wpływ człowieka na środowisko. Takich jak: segregacja odpadów, ograniczenie plastiku, świadome zakupy czy używanie wielorazowych toreb na zakupy. Kolejnym działaniem, w którym z przyjemnością wzięła udział młodzież, było pielenie wokół delikatnych roślin w naszym ogrodzie. Regularna pielęgnacja ogrodu przez młodych ludzi sprawia, że ogród jest dla nich miejscem relaksu i wypoczynku. Piękna, słoneczna pogoda zatrzymała więc uczestników zajęcia w ogrodzie, aby osiągnąć stan fizycznego i psychicznego odprężenia.

Fot.2

Fot.3

Fot.4

Fot.2-4 Młodzież przedstawia scenki o Ziemi

Tekst: Jadwiga Kiełbus

Zdjęcia: Katarzyna Płomińska

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.