flaga Ukrainy
  • Kontrast strony

Pamiętając o Osobach Niepełnosprawnych i jednocząc się razem z nimi w Dniu Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną w Europejskim Dniu Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych, uczestnicy udali się do Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego prowadzonego przez PSONI Koło w Rabce-Zdroju,  by złożyć życzenia dla wszystkich z okazji święta i podzielić się słodkościami.

W ramach wolontariatu wraz z wychowankami ośrodka, przeszli spacerem przez Park Zdrojowy do kina na film pt. „Dawid”. Dzień Godności obchodzony w Polsce od 1999 roku. To święto wszystkich osób z niepełnosprawnościami. To dzień podkreślający równe prawa do aktywnego udziału w życiu społecznym i zawodowym. Ma służyć propagowaniu godności jako fundamentalnego prawa człowieka, a działania wolontariackie młodzieży z Hufca mają uczyć empatii, zrozumienia, akceptacji i edukacji w duchu równego traktowania, niesienia pomocy tym którzy tego najbardziej potrzebują.

Wolontariat zorganizowany został w ramach Ogólnopolskiej Kapituły Samorządności Młodzieży OHP z modułu III „Wspólne chwile wielka radość”.

- To symboliczne działanie, a kolor pomarańczowy ma podkreślić równe prawa każdego człowieka i zakaz dyskryminacji osób z niepełnosprawnościom – mówi Nadia, uczestniczka Hufca.

Fot.1

 

Fot.3

Fot.1-3 Uczestnicy podczas wolontariatu

Tekst  – Marta Augustyn

Zdjęcia – Dorota Krawontka

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.