flaga Ukrainy
  • Kontrast strony

Fot. 1 Wciągniecie flagi Polski na maszt

Młodzież ze starosądeckiego Hufca Pracy wzięła udział w uroczystych obchodach Święto Konstytucji 3 Maja, które zgromadziły mieszkańców, przedstawicieli instytucji, służb oraz młodzież szkolną.

Uroczystość rozpoczęła się pod Kinem Sokół, gdzie zebrały się poczty sztandarowe, jednostki OSP, młodzież oraz mieszkańcy. Następnie uformowany orszak przeszedł na płytę rynku, gdzie odśpiewano hymn państwowy, a harcerze uroczyście wciągnęli flagę na maszt. Udział młodzieży Hufca Pracy miał na celu kształtowanie postaw patriotycznych, rozwijanie świadomości historycznej oraz wzmacnianie poczucia przynależności do wspólnoty. Była to także cenna lekcja odpowiedzialności, integracji i aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym.

„To dla nas ważne, że możemy brać udział w takich uroczystościach i godnie reprezentować Hufiec.” - podkreślił Karol jeden z uczestników.

Obchody stanowiły istotny element wychowania obywatelskiego oraz budowania szacunku do tradycji narodowych wśród młodzieży.

Fot. 2

Fot. 3

Fot. 2-3 Młodzież z kadrą uczestnicząca w uroczystości.

Tekst – Joanna Szewczyk-Kubacka

Zdjęcia –Joanna Szewczyk-Kubacka, Zuzanna Kubacka

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.