flaga Ukrainy
  • Kontrast strony

Fot. 1 Pomnik „Ku czci poległych na polu chwały mieszkańców Jawiszowic”

Uczestnicy oświęcimskiej jednostki OHP, wraz z wychowawcą, wzięli udział w uroczystościach upamiętniających 235. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja – drugiej na świecie, a pierwszej w Europie ustawy zasadniczej.

Obchody odbyły się na skwerze, przy pomniku „Ku czci poległych na polu chwały mieszkańców Jawiszowic” w gminie Brzeszcze, gdzie zgromadzili się przedstawiciele instytucji, organizacji oraz mieszkańcy. W trakcie uroczystości przypomniano znaczenie i rolę przełomowego dokumentu w historii Polski. Delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem, oddając hołd poległym za ojczyznę bohaterom lokalnej społeczności. Następnie wspólnie odśpiewano hymn państwowy. Dla młodzieży było to nie tylko uczestnictwo w obchodach narodowego święta, ale także okazja do głębszego poznania historii ich małej, lokalnej ojczyzny oraz refleksji nad znaczeniem wspólnoty i  pamięci o ważnych wydarzeniach z przeszłości.

Fot. 2

Fot. 3

Fot. 2-3 Uczestniczki podczas obchodów Święta Konstytucji 3 Maja w gminie Brzeszcze

Tekst i zdjęcia – Małgorzata Świąder-Kruszyńska

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.