Fot. 1 Młodzież i seniorzy rozpoczynają grę
Uczestnicy krakowskiego Hufca Pracy (al. Skrzyneckiego) spotkali się 15 kwietnia z podgórskimi seniorami. W ramach współpracy z lokalnym Centrum Aktywności Seniorów KORONA odbyły się zajęcia o charakterze integracji międzypokoleniowej z wykorzystaniem logicznej gry planszowej.
Wydarzenie było skierowane do osób w różnym wieku, chcących wspólnie spędzić czas przy grze rozwijającej koncentrację, logiczne myślenie i umiejętność dostrzegania różnych rozwiązań. Wspólne przedsięwzięcie młodzieży oraz osób starszych miało na celu przede wszystkim rozwijanie postaw prospołecznych. Wybór gry towarzyskiej Rummikub należał do trafnych decyzji. Bez wątpienia rozgrywka dała możliwość intelektualnego rozwoju. Jednocześnie stanowiła doskonałe narzędzie zacieśniania więzi międzyludzkich. Ponadto przyczyniła się do weryfikacji negatywnych stereotypów dotyczących poszczególnych grup wiekowych oraz promowania pozytywnego wizerunku osób należących do różnych pokoleń. Podczas zajęć nie zabrakło wspólnych rozmów. Wydarzenie odebrano pozytywnie w środowisku lokalnym. Zostało wysoko ocenione zarówno przez młodzież, jak i przez partnerów z CAS. Uczestnicy mieli możliwość spędzania czasu z osobami starszymi, z którymi nie są spokrewnieni. Natomiast seniorzy przekonali się, że nadal są potrzebni i ważni. Rummikub była grą interesującą, atrakcyjną i wciągającą. Rywalizacja należała do wyrównanych i niezwykle zaciętych. Na zakończenie zgromadzeni otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale za udział w przedsięwzięciu. Konkurujący gracze udowodnili, że nauka i dobra zabawa nie znają wieku.

Fot. 2 Gracze podczas zmagań

Fot. 3 Uczestniczka odbiera okolicznościowy dyplom
Tekst i zdjęcia – Krzysztof Milewski