W dniu 3 maja młodzież z 6-2 Hufca Pracy wzięła udział w Gminnych Obchodach Święta Konstytucji– jednego z najważniejszych wydarzeń w historii Polski. Uroczystości były okazją do wspólnego upamiętnienia rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz do kształtowania postaw patriotycznych wśród lokalnej społeczności.
Obchody rozpoczęły się uroczystym przemarszem Traktem Królewskim. W wydarzeniu uczestniczyły liczne delegacje, w tym młodzież Hufca, która z dumą przemaszerowała przez Rynek, podkreślając swoją obecnością rangę tego święta. Następnie wszyscy udali się pod pomnik w Parku Miejskim, gdzie złożono kwiaty jako wyraz pamięci i szacunku dla twórców Konstytucji oraz wszystkich, którzy walczyli o wolność Ojczyzny. Po części oficjalnej organizatorzy zaprosili uczestników na koncert „ Klasyka pod drzewami”, przy Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa, który stanowił artystyczne zwieńczenie obchodów. W plenerowej scenerii rozbrzmiewała muzyka klasyczna, tworząc atmosferę sprzyjającą refleksji i wspólnemu świętowaniu. Udział młodzieży 6-2 Hufca Pracy w Gminnych Obchodach był wyrazem ich zaangażowania w życie lokalnej społeczności oraz troski o pielęgnowanie narodowych tradycji i wartości.

Fot. 1-2 – Delegacja 6 -2 Hufca Pracy na Gminnych Obchodach Święta Konstytucji 3 Maja
Tekst i zdjęcia – Anna Rogowicz