• Kontrast strony

15 listopada pracownicy Młodzieżowego Centrum Kariery w Rejowcu Fabrycznym przeprowadzili zajęcia dla uczestników OHP oraz młodzieży z klasy drugiej w Szkole Branżowej I Stopnia w Trawnikach. Pośrednik pracy mówił o tym, że samodzielność się opłaca. Uczenie samodzielności to uczenie się życia. Człowiek samodzielny jest na tyle inteligentny, aby nie podejmować zadań ponad swoje możliwości, na tyle realistyczny, aby przewidzieć chwilowe lub częściowe niepowodzenia oraz na tyle odważny, by zaryzykować przedsięwzięcia sensowne i być gotowym do ponoszenia odpowiedzialności.

Doradca zawodowy zrealizował temat „Kreatywność jako kompetencja zawodowa”. Uwzględniając zmienność otoczenia i konieczność ciągłego wyróżniania się na rynku pracy, kreatywność jako kompetencja zawodowa pracowników, wydaje się być jednym z kluczowych czynników wpływających na sukces zawodowy. Kreatywność ewoluuje od cechy dostępnej każdemu człowiekowi do kompetencji zawodowej niezwykle pożądanej na współczesnym rynku. Uczniowie rozwiązali test o kreatywności, wyniki zostały omówione i każdy odniósł się do nich.

Elżbieta Rorenberg, Magdalena Koper

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.