• Kontrast strony

9 listopada, dzięki uprzejmości salonu fryzjerskiego Renee Blanche Grzegorza Suleja, młodzież z Rzemieślniczej Branżowej Szkoły I stopnia w Łukowie (uczestnicy OHP) mogła zobaczyć jak wygląda środowisko pracy fryzjera. Pan Grzegorz jest członkiem komisji egzaminacyjnej w zawodzie fryzjer przy Izbie Rzemieślniczej Mazowsza Kurpi i Podlasia w Warszawie i egzaminuje młodzież starającą się o tytuł czeladnika. Własny zakład prowadzi od 2004 roku, a tytuł mistrza fryzjerskiego osiągnął rok wcześniej. Swoim doświadczeniem i umiejętnościami dzieli się z młodymi ludźmi.

Na początku spotkania pracodawca przybliżył młodzieży na czym polega profesjonalna obsługa klienta i jak wyglądała droga edukacyjna do zawodu fryzjera. Jednoznacznie stwierdził, że zawód fryzjera stał się też jego pasją. Dziś nie wyobraża sobie wykonywania innej profesji. Podkreślił, że w tym zawodzie ważne są nie tylko umiejętności manualne, wyobraźnia, kultura osobista, ale – co najważniejsze – osiągnięcie oczekiwanego efektu przez klienta. Jak mówi Grzegorz Sulej, „praktyka czyni mistrza”. Sam ceni zaangażowanie w pracę oraz wszelkie „nowinki” fryzjerskie.

lfr2

Podczas wizyty młodzież mogła zaobserwować uczniów, którzy przyswajali podstawy posługiwania się narzędziami fryzjerskimi w strzyżeni damskim i męskim. Uczniowie mogli dowiedzieć się co obecnie jest na topie w branży fryzjerskiej. Spotkanie miało na celu poznanie warsztatu i specyfiki pracy fryzjera oraz zmotywowanie niezdecydowanych osób co do wyboru przyszłego zawodu.

Wizytę studyjną zorganizowali: komendant Hufca Pracy w Łukowie Jolanta Cieślak oraz pracownicy Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Międzyrzecu Podlaskim.

Agnieszka Bieńkowska

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.