• Kontrast strony

W dniu 4 września uczestnicy 2-2 OSiW wspierali organizację X Toruńska Olimpiada Osób Niepełnosprawnych, która odbyła się na Stadionie Miejskim w Toruniu. Wydarzenie, integrujące niepełnosprawnych sportowców z terenu województwa, organizowane było przez Stowarzyszenie Ognisko Sportu Niepełnosprawnych Alfa Sport Toruń oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Toruniu we współpracy z lokalnymi fundacjami prowadzącymi działalność na rzecz osób niepełnosprawnych.

Wydarzenie rozpoczęło się od uroczystej parady wszystkich zgromadzonych, w czasie której rolę chorążych pełnili Katarzyna Zillmann - wicemistrzyni olimpijska z Tokio w wioślarstwie oraz  Michał Słoma - reprezentant Polski na Igrzyskach Olimpijskich. Następnie uczestnicy przystąpili do rywalizacji w poszczególnych konkurencjach sportowych, w tym m.in. wyciskanie sztangi, wspinaczka, biegi, skok w dal czy strzelanie z wiatrówki.

Uczestnicy OSiW pomagali przy zabezpieczeniu poszczególnych stanowisk, w których odbywała się rywalizacja. Młodzież wykazała się dużym zaangażowaniem, dostosowując swoje działania do potrzeb niepełnosprawnych sportowców. Jednocześnie była to doskonała lekcja nie tylko wrażliwości na potrzeby innych, ale również determinacji, dzięki której, nawet pomimo niepowodzeń i przeciwności losu, możliwe jest osiąganie własnych celów i marzeń.

Uczestnicy OHP wspierający organizację przedsięwzięcia_1
Uczestnicy OHP wspierający organizację przedsięwzięcia_1
Uczestnicy OHP pomagają w poszczególnych konkurencjach_1
Uczestnicy OHP pomagają w poszczególnych konkurencjach_1
Uczestnicy OHP pomagają w poszczególnych konkurencjach_2
Uczestnicy OHP pomagają w poszczególnych konkurencjach_2

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.