• Kontrast strony

Okres pandemii i ograniczeń z nią związanych pokazał, jak ważna jest wrażliwość na ludzkie potrzeby i niesienie pomocy potrzebującym. Młodzież zrzeszona w bydgoskim Hufcu Pracy z zaangażowaniem włączała się zawsze we wszelkie akcje charytatywne. Okazją do promowania tego rodzaju aktywności był obchodzony 5 września Dzień Dobroczynności.

Z tej okazji wychowawcy bydgoskiego hufca zorganizowali w dniach 6 i 7 września spotkania z uczestnikami OHP. Celem było przedstawienie zasad wolontariatu oraz promocja zachowań nastawionych na wsparcie osób, dla których codzienne obowiązki są problemem.

Młodzież z zainteresowaniem zapoznała się z dotychczasowymi działaniami wolontariuszy OHP w korpusie wsparcia seniorów. Wychowawczyni odpowiadając na pytania i wyjaśniając wszystkie wątpliwości utwierdziła uczestników w przekonaniu, że każdy może zostać wolontariuszem. Okazało się, że część osób  wcześniej angażowała się w nieformalne działania pomocowe. Bazując na własnych doświadczeniach wychowankowie dzielili się swoimi obserwacjami oraz wskazywali możliwości podjęcia nowych aktywności w tym zakresie.

Efektem spotkań jest zebranie wstępnych deklaracji dużej grupy uczestników, którzy chcą włączyć się w niesienie pomocy osobom potrzebującym. Bardzo budującym jest fakt, że młodzież odczuwa potrzebę szerzenia dobra, co jest szczególnie istotne w przygotowaniu uczestników do prezentowania właściwych postaw w relacjach międzyludzkich.

Zajęcia integracyjne prowadzone przez wychowawcę 2-2 HP_1
Zajęcia integracyjne prowadzone przez wychowawcę 2-2 HP_1
Zajęcia integracyjne prowadzone przez wychowawcę 2-2 HP_2
Zajęcia integracyjne prowadzone przez wychowawcę 2-2 HP_2
Plakat z zajęć  integracyjnych prowadzonych  przez wychowawcę 2-2 HP
Plakat z zajęć integracyjnych prowadzonych przez wychowawcę 2-2 HP

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.