• Kontrast strony

Efektywna komunikacja ułatwia funkcjonowanie zarówno w pracy jak i życiu osobistym. Z tajnikami tego zagadnienia zmierzyli się uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Chełmży podczas warsztatów prowadzonych przez doradcę zawodowego Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Toruniu oraz pośrednika Pracy Młodzieżowego Biura Pracy w Toruniu.

Młodzież podczas zajęć zapoznała się z korzyściami jakie daje zarejestrowanie się do grona klientów Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Toruniu. Pośrednik Pracy zaznajomił uczniów z możliwościami podjęcia zatrudnienia po ukończonej nauce zawodu. Uczestnicy warsztatów z entuzjazmem przyjęli informacje o proponowanej pomocy w przygotowaniu się do samodzielnego poruszania się na rynku pracy oraz znalezieniu zatrudnienia. Jeden z uczestników stwierdził:

- Fajnie mieć wsparcie w znalezieniu pierwszej pracy.

Po przedstawieniu aktualnych ofert pracy doradca zawodowy przeprowadził warsztaty z zakresu skutecznej komunikacji. Rozpoczęto ,,burzę mózgów”, podczas której dyskutowano na temat komunikacji werbalnej i niewerbalnej pod kątem zachowania się w czasie rozmowy kwalifikacyjnej z pracodawcą. Uczniowie chętnie brali udział w scenkach sytuacyjnych przedstawiając różne style zachowań. Uczestnicy mogli zaobserwować jak ich zachowanie jest odbierane przez inne osoby.

- Nie zdawałem sobie sprawy, że moja mowa ciała może przekazać tak wiele informacji – dodał kolejny z uczestników

Podczas ćwiczeń młodzież nauczyła się komunikacji niewerbalnej, poznała bariery skutecznej komunikacji oraz na własnej skórze doświadczyła błędnie zrozumianego przekazu. Poprzez praktyczne symulacje doradca zawodowy miał na celu zwrócenie uwagi młodzieży na różnorodność komunikatów płynących od drugiej osoby. Dzięki zdobytej wiedzy młodzież nie tylko będzie mogła odnaleźć się w relacjach biznesowych, ale także w prywatnych. Zdobyte umiejętności wykorzystają m.in. podczas rozmowy o pracę, negocjacjach biznesowych oraz spotkaniach na gruncie towarzyskim.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.