• Kontrast strony

Założenie i prowadzenie działalności gospodarczej wydaje się młodemu człowiekowi bardzo skomplikowane i trudne w realizacji. Nie wie, jak stworzyć dobry plan, skąd pozyskać środki, co zrobić z reklamą i promocją, które urzędy należy odwiedzić i wiele innych potrzebnych szczegółów.

W dniach 04-05.10.2022 doradca zawodowy Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Toruniu przeprowadził warsztaty, które przybliżyły młodzieży ten ważny temat. W punktach przeanalizował proces tworzenia własnego biznesu. Uczniowie wypełnili wiele testów kompetencji. Poznawali swoje mocne strony, a specjalista ds. rozwoju zawodowego Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Toruniu przeprowadził krótkie szkolenie ze skutecznej komunikacji. Największym zainteresowaniem cieszyła się ta część warsztatów, która dotyczyła formalności niezbędnych do założenia własnej działalności gospodarczej.

- To było dla mnie bardzo ważne, gdyż wszyscy mówią, jak to jest mieć własną firmę, ale nigdy nie miałam podanej informacji, jak ją formalnie założyć – wspomniała jedna z uczestniczek warsztatów.

Dużo emocji i radości dostarczyło uczestnikom również tworzenie własnej firmy. Od zaplanowania rodzaju działalności, misji i wizji, poprzez przeprowadzenie potrzebnych analiz, stworzenie planu marketingowego po zaprojektowanie nazwy i logo firmy. Pomysły nie ograniczały się jedynie do wyuczonego przez młodzież zawodu, a ich kreatywność była imponująca. Uczniowie byli mocno zaangażowani i rzetelnie wykonywali wszystkie zadania. Nie obeszło się bez zadania domowego podsumowującego dwa dni warsztatów.

Zajęcia pokazały, jak ważne i potrzebne są tego typu tematy dla osób wchodzących na rynek pracy.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.