• Kontrast strony

Listopad, miesiąc opadających liści i jesiennej chandry. Na szczęście w świece fryzjerów i barberów nie ma czasu na nudę. Obecnie otwiera się coraz więcej salonów świadczących profesjonalne usługi  dla mężczyzn dbających o swój wygląd. W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku uczestnicy i absolwenci OHP mieli szansę zdobyć umiejętności z zakresu barberingu.

W tym tygodniu w Bydgoszczy odbył się trzydniowy  kurs  Barber I stopnia realizowany przez Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Bydgoszczy. Szkolenie skierowane było do uczestników Hufca Pracy w Bydgoszczy i jego absolwentów, którzy podczas 24 godzin szkoleniowych nabyli wiedzę z zakresu pierwszego stopnia stylizacji męskich fryzur i zarostu.

Podczas zajęć z teorii młodzież została zapoznana z tematyką z zakresu doboru fryzury do kształtu twarzy oraz zdobyła wiedzę na temat chorób skóry, BHP, golenia, strzyżenia brody, masażu i woskowania. Jednakże zdecydowaną część zajęć zdominowały zajęcia praktyczne. Początkowo na balonach i główkach. Kolejne ćwiczenia praktyczne odbywały się na głowach i brodach zaproszonych modeli. Była to okazja, żeby przećwiczyć różne fryzury i  wystylizować brody.

- Jestem wdzięczna za możliwość uczestnictwa w kursie. Podoba mi się ta forma pracy i chciałabym rozszerzyć wiedzę poprzez udział w kursie Barber drugiego stopnia – wyznała absolwentka HP w Bydgoszczy.

Na koniec zajęć uczestnicy otrzymali certyfikaty potwierdzające ukończenie kursu. Możliwość bezpłatnego szkolenia się w ramach uczestnictwa w OHP jest wyjątkową okazją do rozwijania się, zdobycia doświadczenia,  które może przydać się na różnych etapach życia.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.