• Kontrast strony

Na rynku pracy nie brak różnorodnych ofert. Czasami na wielorakich portalach internetowych jest ich tak dużo, że przeciętny odbiorca może mieć problem ze znalezieniem dla siebie odpowiedniej oferty. Co więcej, w przypadku przebywających na terenie naszego kraju obywateli Ukrainy oferty pracy w języku polskim są po prostu… niezrozumiałe. Dlatego też potrzebne są takie wydarzenia jak targi pracy.

Powiatowy Urząd Pracy wraz z Centrum Kształcenia Ustawicznego w Toruniu wyszli wszystkim poszukującym pracy naprzeciw i zorganizowali VI Targi Pracy, które odbyły się wczoraj, 12 kwietnia. Wydarzenie skierowane było do mieszkańców Torunia i okolic, ale także do obywateli Ukrainy. Całe wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza, że przez panującą wcześniej pandemię organizacja takich przedsięwzięć było utrudnione lub niemożliwe.

Udział w VI Targach Pracy przyczynił się do promocji Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Toruniu, a także sprzyjał integracji organizacji, które zajmują się pośrednictwem pracy i doradztwem zawodowym. Wymiana doświadczeń była o tyle cenna, że każda z tych instytucji mierzy się z podobnymi problemami – stopą bezrobocia i pomocą w znalezieniu pracy Polakom, ale w obliczu kryzysu humanitarnego także obywatelom Ukrainy.

Pośrednicy pracy wraz z doradcą  zawodowym prezentowali oferty pracy oraz doradzali w sprawie pisania dokumentów aplikacyjnych. Była także możliwość rozmowy z asystentem EURES, który przedstawiał możliwość pracy zagranicznej na terenie Unii Europejskiej. 

Mając wspólny cel, dzieląc się doświadczeniem i wiedzą razem pomogliśmy znaleźć zatrudnienie osobom potrzebującym.  Najliczniejszą grupą poszukujących pracy były osoby pochodzące z Ukrainy. Mimo bariery językowej, radziliśmy sobie świetnie za pomocą translatora oraz innych narzędzi pomocnych w przełamaniu kłopotów komunikacyjnych. 

Czas spędzony na VI Targach Pracy był bardzo owocny i pomógł nam zrozumieć, z czym borykają się obywatele Ukrainy, jak wielki dramat ich spotkał, ale także otworzył możliwości, by chociaż części z nich pomóc. Dlatego też Młodzieżowe Biuro Pracy w Toruniu również planuje Giełdę Pracy, by wesprzeć  młodzież oraz osoby poszukujące pracy. 

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i czekamy na kolejną edycję wydarzenia.

 

 

targi_2
targi_2
targi_3
targi_3
targi_4
targi_4
targi_5
targi_5

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.