• Kontrast strony

Europejski Tydzień Sportu obchodzony jest w dniach 23–30 września 2022 r. Organizowany jest on z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2015 roku, a jego hasłem jest - Bądź Aktywny #BeActive.

W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Toruniu odwiedził Paweł Heinig – pedagog, trener sportów walki oraz trener personalny. Zajęcia rozpoczęły się od wykładu dotyczącego zdrowego stylu życia, który miał na celu nakłonić młodzież do uprawiania sportu oraz zmiany nawyków żywieniowych. Następnie rozpoczęła się praktyczna część zajęć, na którą wszyscy czekali z niecierpliwością. Młodzież miała okazję wziąć udział w treningu ogólnorozwojowym oraz zapoznać się z tajnikami sztuk walki. Trening pod okiem takiego profesjonalisty był ogromnym wyróżnieniem dla młodzieży. Wszyscy z ogromnym skupieniem wykonywali polecenia naszego gościa.

,,Zajęcia bardzo mi się podobały. Miałem już okazję spróbować swoich możliwości, jeśli chodzi o sporty walki. Po dzisiejszych zajęciach wiem, że faktycznie jest to moja pasja, no i jak ćwiczyć efektywnie” – powiedział Konrad – uczestnik OSiW w Toruniu.

Celem spotkania było pokazanie młodzieży alternatywy na spędzanie czasu wolnego, a także zachęcenie do aktywności sportowej. Młodzież była bardzo zadowolona ze spotkania, co widoczne było po ich uśmiechniętych twarzach.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.