flaga Ukrainy
  • Kontrast strony

W dniu 11 maja 2026 roku w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Toruniu odbyły się Wojewódzkie Konkursy „Sprawny w zawodzie – 2026” oraz „Bezpieczny w pracy – 2026”, które po raz dwudziesty pierwszy zebrały najlepszych uczestników z jednostek podległych KWPK OHP, walczących o tytuł „najlepszego” w województwie i możliwość startu w etapie ogólnopolskim.

„Bezpieczny w pracy” to konkurs organizowany przy współpracy z Państwową Inspekcją Pracy, skierowany do wszystkich uczestników OHP, których zadaniem było rozwiązanie testu zawierającego 50 pytań o tematyce związanej z BHP i elementami prawa pracy. Gościem honorowym był Pan Grzegorz Meler – p.o. Zastępcy Okręgowego Inspektora Pracy w Bydgoszczy, natomiast przewodniczącą komisji konkursowej była pani Justyna Kobiałka – Inspektor Pracy OIP, a członkiem pan Tomasz Szczepański – Starszy Radca Pracy OIP oraz Ewa Pawlus, specjalista WK OHP.  Celem wydarzenia było przede wszystkim pogłębienie wiedzy związanej z BHP i prawem pracy, szczególnie ważnych dla osób rozpoczynających swoją karierę zawodową. Poziom konkursu był bardzo wysoki, a rywalizacja zacięta. Nagrody w konkursie zostały uhonorowane przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Bydgoszczy. Oto zwycięzcy:

I miejsce -  Igor Muller z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Grudziądzu

II miejsce – Aleksandra Milcarek z Hufca Pracy w Bydgoszczy

III miejsce – Julia Smerlińska z Hufca Pracy w Bydgoszczy

Z kolei „Sprawny w zawodzie” to konkurs  zawodowy skierowany do uczestników ostatniego roku nauki zawodu w kategorii kucharz, fryzjer i mechanik pojazdów samochodowych.  Najlepsi fachowcy ze wszystkich jednostek organizacyjnych Kujawsko – Pomorskiej WK OHP,  tj. Grudziądza, Torunia,  Brodnicy, Bydgoszczy, Inowrocławia i Włocławka rywalizowali w Toruniu o tytuł najlepszego w województwie. Celem konkursu było zweryfikowanie wiedzy i umiejętności zawodowych młodzieży przystępującej niebawem do egzaminów zawodowych. Konkurs składał się z 2 części: teoretycznej i praktycznej. Zgodnie z procedurą egzaminacyjną test wiedzy składał się z 40 pytań. W części praktycznej  zadaniem kucharzy było przygotowanie pierogów ze szpinakiem i serem typu feta, dipu ogórkowego oraz przystawki. Fryzjerzy musieli wykonać  na modelce fryzury „Glamour w nowoczesnej formie” – jako połączenie ponadczasowej elegancji z aktualnymi trendami.. Mechanicy pojazdów samochodowych musieli wykonać diagnozę i naprawę układu jezdnego i hamulcowego.

Wszystkie zadania oceniane były przez komisje konkursowe  składające się z 3 osób -  specjalistów w danej kategorii. W kategorii mechanik pojazdów samochodowych byli to: przewodniczący Jacek Popławski – instruktor pnz Zespołu Szkół Samochodowych w Toruniu i członkowie komisji: Martin Budzanowski – kierownik warsztatów Zespołu Szkół Samochodowych w Toruniu oraz Natalia Idziak – instruktor pnz Zespołu Szkół Samochodowych w Toruniu. W kategorii kucharz byli to: przewodniczący Radosław Kozłowski – instruktor pnz, „Restaurators” w Toruniu i członkowie komisji: Maciej Okoński – instruktor pnz „Twierdza Toruń Fort IV” oraz Mariola Pawlicka – Dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Toruniu. W kategorii fryzjer były to: przewodnicząca Katarzyna Stefańska – właścicielka Studio Fryzur&Wizażu w Czernikowie i członkinie komisji: Monika Kortas – właścicielka MK. Salon fryzjerski L’Oreal w Świeciu oraz Wioleta Ciak – właścicielka salonu „ARTEGO” w Złotorii.  O ostatecznym wyniku decydowała suma punktów z dwóch części konkursowych.

Laureaci w kategorii kucharz:

I miejsce Nikola Borzyszkowska z Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Grudziądzu

II miejsce Oliwia Fita z Hufca Pracy w Inowrocławiu

III miejsce Klaudia Habera z Hufca Pracy w Bydgoszczy

Laureaci w kategorii fryzjer:

I miejsce Magdalena Chrzanowska z Hufca Pracy w Inowrocławiu

II miejsce Zuzanna Kurowska z Hufca Pracy w Brodnicy

III miejsce Roksana Mątowska z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Toruniu

Laureaci w  kategorii  mechanik pojazdów samochodowych:

I miejsce  Bartosz Balcerak z Hufca Pracy w Inowrocławiu

II miejsce Gracjan Reźnik z Hufca Pracy w Bydgoszczy

III miejsce Kacper Pudlewski z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Toruniu

Do regionalnego pojedynku cukierniczego – „Smaki Regionów” z ramienia Kujawsko-Pomorskiej WK OHP decyzją jury w składzie: przewodniczący Krystian Rumiński – zastępca właściciela Piekarnio-Cukierni B.K. Rumińscy i członków: Ryszard Durmowicz – kierownik Piekarnio-Cukierni B.K. Rumińscy oraz Małgorzata Tokarska – kierownik Zespołu Kształcenia, Wychowania i Rozwoju Zawodowego WK OHP, stanie Roksana Lewandowska z Hufca Pracy we Włocławku.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki a najlepsi atrakcyjne nagrody. 

Zwycięzcy będą reprezentować Kujawsko – Pomorską Wojewódzką Komendę OHP podczas etapu Ogólnopolskiego Konkursu, który odbędzie się w Gołdapi.

20260511_091147.jpg

20260511_092254.jpg

20260511_102536.jpg

20260511_103104.jpg

IMG-20260511-WA0069.jpg

 

20260511_110959.jpg

IMG-20260511-WA0246.jpg

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.