• Kontrast strony

W dniu 20.08.2021 w Szkole Branżowej I stopnia WEKTOR w Bydgoszczy odbyło się spotkanie rekrutacyjno - promocyjne dla kandydatów do 2-2 Hufca Pracy, prowadzone przez doradców zawodowych z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży oraz wychowawców z bydgoskiego Hufca Pracy.

Spotkanie składało się z dwóch części. Na początku kandydaci mogli skorzystać z indywidulanej porady u doradcy zawodowego i pośrednika pracy. Rozmowy dotyczyły najczęściej wyboru zawodu. Młodzież uczestniczyła w licznych grach i zabawach edukacyjnych, które miały na celu integrację kandydatów, wprowadzenie do nauki i pracy w szkole branżowej celu poznanie kadry Ochotniczych Hufców Pracy,

Dzięki przedsięwzięciu uczniowie dowiedzieli, czym zajmuje się Hufiec Pracy, jakie warunki trzeba spełnić, aby zapisać się do niego oraz w jakich zawodach można się kształcić.

Młodzież zapoznała się z bogatą ofertą zajęć dodatkowych, w których każdy uczestnik OHP może wziąć udział, realizować swoje pasje i zainteresowania np. zajęcia kulturalno-oświatowe, rekreacyjno-sportowe, wycieczki i koła zainteresowań.

Przedsięwzięcie cieszyło się dużym zainteresowaniem młodzieży, która chętnie uczestniczyła we wszystkich prowadzonych konkurencjach i zabawach. Poprzez aktywne formy zajęć można było poznać uczestników, zachęcić ich do współpracy z OHP oraz zbudować wzajemną relację opartą na bezpieczeństwie i zaufaniu. Jest to szczególnie ważne dla młodych osób, które wchodzą w nowy etap edukacji.

Warsztaty z doradcą zawodowym_1
Warsztaty z doradcą zawodowym_1
Warsztaty z doradcą zawodowym_2
Warsztaty z doradcą zawodowym_2
Indywidualne spotkanie z doradcą zawodowym
Indywidualne spotkanie z doradcą zawodowym

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.