• Kontrast strony

Dla większości uczniów wakacje to czas wypoczynku. Jednakże zgłaszają się do nas też młodzi ludzie, którzy podczas letnich miesięcy chcą podjąć pracę krótkoterminową, aby nabyć doświadczenie zawodowe i zarobić na własne wydatki. Młodzieżowe Biuro Pracy kieruje swoją ofertę do osób zainteresowanych pracą sezonową oraz stałą do osób od 16 do 25 roku życia.

W ostatnim tygodniu roku szkolnego dzięki akcji informacyjnej prowadzonej przez pracowników CEiPM w Bydgoszczy oraz 2-2  Hufca Pracy do siedziby OHP zgłasza się coraz więcej młodzieży zainteresowanej możliwością zatrudnienia. Spotkania z młodzieżą były doskonałą okazją na indywidualne konsultacje nt. możliwości zatrudnienia na krajowym jak i zagranicznym rynku pracy.

Każdy z przybyłych do tutejszego Hufca Pracy otrzymał informację o możliwości rejestracji i zasadach korzystania z usług MBP, tak by być na bieżąco informowanym o propozycjach pracy i szkoleniach. Młodzieży, która rozważa możliwość podjęcia zatrudnienia za granicą prezentowane są zalety Europejskiego Portalu Mobilności Zawodowej EURES.  Zgłaszający się do MBP mogą również skorzystać z usług w zakresie doradztwa zawodowego i podnoszenia kwalifikacji zawodowych.

Liczymy, że wzorem lat ubiegłych wielu młodych ludzi podejmie zatrudnienie i zdobędzie doświadczenie zawodowe.

Pośrednik pracy omawia możliwości wyjazdu w ramach sieci EURES
Pośrednik pracy omawia możliwości wyjazdu w ramach sieci EURES
Pośrednik pracy prezentuje portal EURES
Pośrednik pracy prezentuje portal EURES
Pośrednik pracy pomaga przy rejestracji do MBP
Pośrednik pracy pomaga przy rejestracji do MBP

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.