• Kontrast strony

Czy w obecnej sytuacji na rynku pracy młody człowiek może bez problemu znaleźć zatrudnienie? A może oprócz odpowiedniego wykształcenia i doświadczenia zawodowego potrzebne są jeszcze dodatkowe umiejętności, pozwalające określić, czy dany kandydat na pracownika okaże się tym najlepszym.

Między innymi na te pytania odpowiadano w Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży we Włocławku w dniu 27.09.2022r. podczas zorganizowanego spotkania z HR Manager jednego z największych działających na lokalnym rynku  zakładów pracy. Dzisiejsza giełda pracy miała na celu zachęcenie młodych ludzi do odkrywania swojej ścieżki zawodowej. Prowadząca zajęcia Karolina Majewska-Syska reprezentowała firmę Wireco Poland Sp. z o.o., działającą w sektorze produkcji lin stalowych i drutowych. Opisała, jak wygląda proces produkcyjny, omówiła również główne zadania i obowiązki pracowników zatrudnionych w firmie.  Przedstawiła również benefity, jakie płyną z zatrudnienia w tym konkretnym zakładzie pracy. Dzisiejsze spotkanie przeprowadzono pod kątem rekrutacji na stanowisko operator produkcji.

Dla uczestników giełdy było to spotkanie kameralne, ale dzięki temu każdy mógł zapytać o kwestie zatrudnienia. Indywidualne rozmowy z kandydatami to również moment na wstępną weryfikację uczestników, poznanie ich i określenie predyspozycji niezbędnych do zatrudnienia na danym stanowisku.

Jak stwierdziła prowadząca giełdę Karolina Majewska-Syska:

„Jestem zadowolona z dzisiejszego spotkania. Tego typu wydarzenia pokazują, że nasz rynek pracy wciąż jest otwarty na nową grupę  odbiorców, a w giełdach biorą udział osoby, które faktycznie chcą znaleźć pracę. Zawsze możemy odkryć jedną czy dwie osoby, które na pewno wniosą dużo do naszej firmy”.

Z drugiej strony uczestnik dzisiejszego spotkania również pozytywnie podszedł do giełdy twierdząc, że:

„Rozmowy takie jak te sprawiają, że człowiek mniej się stresuje, jeśli ma się spotkać z potencjalnym pracodawcą. Dobrze, że można było usłyszeć, na co zwrócić uwagę oraz jak się przygotować do rozmowy kwalifikacyjnej”.

Pośrednik Pracy oprócz zorganizowania spotkania z pracodawcą omówiła również z uczestnikami  formy korzystania z usług Młodzieżowego Biura Pracy, zachęcając do odwiedzania i zapoznawania się z aktualnymi ofertami pracy.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.