• Kontrast strony

„Wojenko, Wojenko”, „Pierwsza Brygada”, „Przybyli ułani” to tylko niektóre pieśni, jakie rozbrzmiewały 10. listopada w filii Centrum Kultury Dwór Artusa - Domu Muz na Podgórzu. Z okazji 104. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości odbyło się niezwykłe wydarzenie pn. „Pieśni patriotyczne z Podgórskim Walczykiem”. Młodzież z toruńskiego Ośrodka Szkolenia i Wychowania wzięła udział w tym przedsięwzięciu, śpiewając z seniorami pieśni kilku pokoleń Polaków.   

- W czasie spotkania śpiewaliśmy nie tylko znane patriotyczne pieśni do muzycznego akompaniamentu na żywo, ale także poznaliśmy historię ich powstania - powiedziała uczestniczka wydarzenia.

- Te pieśni podnosiły na duchu i dodawały sił do walki…. Za każdym razem wzruszam się, słuchając tych piosenek – dodała Liliana, która już kolejny raz wzięła udział w spotkaniu.

Nie zabrakło również kilku wzruszających słów z ust gospodarzy samego spotkania, które kierowane były do młodzieży z OSiW.

- Dziękuję, że byliście tu z nami. Wasza obecność świadczy o dojrzałej miłości do Ojczyzny i przywiązaniu do Polski – powiedziała pani Kazimiera Matlakiewicz, seniorka, przewodnicząca Podgórskiego Walczyka.  

Wieczór „Z piosenka patriotyczną” połączył pokolenia, tworząc poczucie przynależności do ojczyzny, za którą kiedyś tak wielu oddało swe życie.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.