• Kontrast strony

„Przedsiębiorczość”. Pojęcie, które większość z nas słyszała niejeden raz w swoim życiu. Ale co to znaczy być przedsiębiorczym? Uczestnicy OHP znają już odpowiedź na to pytanie.  9  i 10 marca 2022 r. młodzież spotkała się z doradcami zawodowymi Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej  z Bydgoszczy oraz z Torunia. Zajęcia te stanowią jedno z działań projektu „Moje finanse” realizowanego z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Podczas zajęć poruszono temat przedsiębiorczości, rozumianej jako zdolności do podejmowania trafnych decyzji zawodowych i finansowych oraz skutecznego planowania przedsięwzięć na drodze do osiągnięcia osobistych celów. Młodzież dowiedziała się, co to znaczy być przedsiębiorczym, a także poznała zawody przyszłości i tajniki zakładania własnej działalności gospodarczej. Uczestnicy projektu określili swoje preferencje i zdolności o znaczeniu zawodowym, a doradca interpretując wyniki wskazał, jak posiadane cechy wpływają na efektywność podejmowanych działań. Omówiono również, w jaki sposób rozwijać posiadane cechy lub szukać wsparcia z zewnątrz w realizacji wyzwań osobistych i zawodowych.

15 marca 2022 r. toruńska grupa uczestników projektu „Moje finanse”  przekonała się w praktyce, kim jest osoba przedsiębiorcza.  W ramach projektu odbyły się spotkania z osobami, które na co dzień prowadzą swoją własną działalność gospodarczą i odnoszą w niej sukcesy! Patryk Zalewski jest absolwentem OHP, który kiedyś, tak jak i nasi uczestnicy obecnie, kształcił się w zawodzie fryzjera, a obecnie prowadzi swój salon w Ciechocinku. Rozmowa z osobą, która była dawniej na miejscu zgromadzonej młodzieży, była dla nich cennym doświadczeniem – przesłaniem, że „dla chcącego, nic trudnego!”. Drugim zaproszonym gościem był Jarosław Gierszewski, przedsiębiorca na co dzień zajmujący się stolarstwem artystycznym. Podczas spotkania młodzież mogła podziwiać prace Pana Jarosława, a także przekonać się, że determinacją i ciągłym dążeniem do celu jest się w stanie osiągnąć sukces”.

Spotkania z doradcami zawodowymi oraz osobami przedsiębiorczymi stanowiły kolejny krok do samoświadomości uczestników projektu na temat ich zawodowego życia oraz pogłębiły wiedzę na temat przedsiębiorczości oraz jej wpływu na osiąganie satysfakcji zawodowej – finansowej , jak i pozafinansowej).

Spotkanie z osobą przedsiębiorczą_1
Spotkanie z osobą przedsiębiorczą_1
Spotkanie z osobą przedsiębiorczą_2
Spotkanie z osobą przedsiębiorczą_2

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.